Bezplatná konzultácia Cenová kalkulácia
Tel. kontakt
info@univenta.sk
1.7.2021

Klimatizácia alebo stropné chladenie?

Extrémne horúce počasie nie je na Slovensku žiadnou raritou. Stále častejšie prežívame tropické obdobia, kedy sa teploty vyšplhajú nad 40°C. Bojovať proti tomuto nepohodliu vieme. Dôležité je ale správne sa rozhodnúť. Klimatizácia alebo stropné chladenie? Pozrime sa spolu na výhody a nevýhody každého riešenia.

V prvom rade je dôležité:

Klimatizácia – výhody a nevýhody

Asi každý z nás má skúsenosti s klimatizovaným priestorom. Či už ide o kancelárie, obchody alebo dopravné prostriedky. Najmä v prostredí, kde sa nachádzajú ľudia s rôznym názorom na studený vzduch, je používanie klasickej klimatizácie predmetom diskusie. Prúdenie môže prekážať ľuďom, ktorí sú náchylní na prechladnutia. Vtedy je potrebné upraviť priestor tak, aby bolo chladenie rovnomerné.

Výhodou klimatizácie je rýchly nástup chladenia, pomerne malé nároky na zabudovanie do existujúcej stavby, vysoký výkonmožnosť vykurovania v chladnejších mesiacoch. Pokiaľ nechcete investovať príliš veľa, môžete si tiež zvoliť mobilnú klimatizáciu, ktorá je ale o poznanie hlučnejšia a má vyššiu spotrebu elektrickej energie.

Stropné chladenie, inštalácia, výhody a nevýhody

Pri stropnom chladení nachádzame prakticky iba jednu nevýhodu. Ide o jeho inštaláciu, ktorá by mala byť plánovaná vopred, ideálne už pri hrubej stavbe. Systém stropného chladenia totiž pozostáva z:

Rúrky môžu byť umiestnené v strope niekoľkými spôsobmi. Pri novostavbách sa využíva mokrý proces, kedy sú rúrky obklopené tenkou vrstvou omietky. Sadrokartónové dosky resp. systém sadrokartónových podhľadov umožňuje praktickú inštaláciu stropného chladenia v novostavbách aj počas rekonštrukcií priestorov. V priemyselných budovách, kanceláriách sa využívajú kazetové stropy. Je jednoduché ich vyklopiť a z podhľadu nie sú viditeľné.

Medzi hlavné výhody stropného chladenia Delgado patrí:

Pokiaľ plánujete novú stavbu, rekonštrukciu alebo chcete chladiť firemné priestory efektívne, bez vysokej prašnosti a prievanu, stavte na stropné chladenie DELGADO od značky Univenta. Ak máte otázky alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na nás. Veľmi radi Vám pomôžeme vybrať vhodné riešenie pre každý pri

Máte záujem o niektoré z našich riešení?

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.